• Ogłoszenie:

Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez kajtekjr 11 Sty 2014, 01:22

CrossFire napisał(a):kara powinna być prosta i bolesna... rekwiruje się takiemu gościowi auto i sprzedaje na cele harytatywne czy na żyletki - kasa do panstwa

@Crossfire:
kajtekjr napisał(a):A co w przypadku gdy auto nie należy do sprawcy ? np. Firmowe, leasing ?


Wszyscy są chętni zabierać auta, ale pomyślcie, że prowadząc firmę moglibyście stracić swoje auta nie ze swojej winy.
Przykład: Pijany przedstawiciel handlowy TWOJEJ firmy wpada na kontroli drogowej wydmuchu.jąc 1 promil i TWOJE auto przepada na w/w fundusz, bo było narzędziem pracy twojego pracownika i w tym aucie zostało popełnione wykroczenie/przestępstwo. I co wtedy ? :lipa:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez Tres3K 11 Sty 2014, 15:14

XMan 1 napisał(a):
Większe kary :!:


Prawda, wg mnie wszystko, co zmniejszy ilość pijoków na drogach jest skuteczne. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł z obowiązkowymi alkomatami to bardzo nietrafiony pomysł.
OFF :arrow: CPU : AMD Phenom II X4 945 3GHz + BOX Cooler MoBo : AsRock N68C GS-FX RAM : GOODRAM 3gb DDR2 GPU : Radeon HD7770 OC HDD : WD 500GB PSU : Chieftec 400W CASE SPC Brutus M23 Pure Black NET 34/2,5 [mb]
ON :arrow: Acer Aspire E1-571
Awatar użytkownika
Tres3K
~user
 
Posty: 464
Dołączenie: 17 Lis 2012, 22:58
Miejscowość: Tak.
Pochwały: 11



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 11 Sty 2014, 16:54

CrossFire napisał(a):kara powinna być prosta i bolesna... rekwiruje się takiemu gościowi auto i sprzedaje na cele harytatywne czy na żyletki - kasa do panstwa, zapewne już 2 czy 3ciego auta nie będzie chciał stracić ;)

Rozumiem, że wg Twojego toku myślenia łódzkie MPK powinno stracić ten tramwaj, którym pijany motorniczy kilka dni temu zabił dwie osoby ? To samo będzie się tyczyć PKP - co jakiś czas media informują o pijanym maszyniście... ale wtedy PKP traci tylko lokomotywę, czy od razu cały skład ?
Wiadomo, że nietrzeźwych kierowców powinno się karać, i to surowo. Ale trzeba by zmienić polskie prawo:
1 za kierownicą nie ma stanu "po spożyciu alkoholu" (0,2-0,5 promila) i staniu "nietrzeźwości" (powyżej 0,5 promila). Kierowca ma być trzeźwy, a jedyny dopuszczalny stan to 0,00 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I nie ma żadnych tłumaczeń o jabłkach, cukierkach, lekarstwach czy czymkolwiek. Masz więcej niż 0,00 promila, tracisz dożywotnio prawo jazdy.
2 zmiana przepisów kodeksu karnego - za zabicie kogoś prowadząc pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu zmiana kwalifikacji czynu na morderstwo z premedytacją - kara 25 lat więzienia lub dożywocie bez prawa ułaskawienia.
3 bez konfiskaty pojazdu, ten akurat pomysł nie jest najlepszy. Ale kary finansowe powinny być takie, że nawet Bill Gates by się posrał ze strachu w gacie.
Tylko...kto by to wprowadził ?
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez Robert 11 Sty 2014, 18:30

apg2312 napisał(a):1 za kierownicą nie ma stanu "po spożyciu alkoholu" (0,2-0,5 promila) i staniu "nietrzeźwości" (powyżej 0,5 promila). Kierowca ma być trzeźwy, a jedyny dopuszczalny stan to 0,00 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I nie ma żadnych tłumaczeń o jabłkach, cukierkach, lekarstwach czy czymkolwiek. Masz więcej niż 0,00 promila, tracisz dożywotnio prawo jazdy.


dobrze, że to nie ty ustalasz prawo bo wszyscy by siedzieli w więzieniach.
Masz chociaż prawo jazdy?

Dodano 11.01.2014 17:31:28:
CrossFire napisał(a):kara powinna być prosta i bolesna... rekwiruje się takiemu gościowi auto i sprzedaje na cele harytatywne czy na żyletki - kasa do panstwa, zapewne już 2 czy 3ciego auta nie będzie chciał stracić


te Cross. Nie pij tyle i nie graj tyle na peesie bo durne pomysły Ci do głowy przychodzą.


Zaraz ktoś wpadnie na pomysł : zdelegalizujmy samochody <rotfl>
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 11 Sty 2014, 19:11

Robert napisał(a):dobrze, że to nie ty ustalasz prawo bo wszyscy by siedzieli w więzieniach.
Masz chociaż prawo jazdy?

Owszem, od 1991 roku. I nawet nie tylko mam prawo jazdy, ale jeżdżę na co dzień samochodem. Jeszcze jakieś pytania ?
A co do stanu trzeźwości, to sporo krajów w Europie ma limit 0,00 promila, w tym większość naszych sąsiadów - Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa. Oczywiście, możesz napisać, że nie są to kraje cywilizowane, no bo jak można zabronić wypić do obiadu piwa czy jabola (dla mnie każde wino to jabol, tak gwoli wyjaśnienia). Ale jakoś tam się to sprawdza, i nawet polscy kierowcy jadąc przez te kraje wystrzegają się jak ognia czegokolwiek, co zawiera %%.
Oczywiście, w cywilizowanej Europie Zachodniej limity są wyższe, średnio 0,5 promila do nawet 0,8 (Irlandia, Wielka Brytania).
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 11 Sty 2014, 20:15

Szwecja szybko sobie poradziła z nietrzeźwymi....
W Szwecji, w której rocznie odnotowuje się 268 ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, czyli tyle ile w Polsce ginie średnio w długi weekend, a rocznie ginie ok. 3800 osób, znaleziono rozwiązanie. Od zeszłego roku nie ma możliwości zarejestrowania jakiegokolwiek samochodu, który nie posiada fabrycznie zamontowanego alkomatu. Zaczęto je też wprowadzać w środkach komunikacji miejskiej. Działa to tak, że nie ruszysz, nim nie dmuchniesz w alkomat i nie zobaczysz na wskaźniku zera.

Proste,co nie?
Oczywiście, w cywilizowanej Europie Zachodniej limity są wyższe, średnio 0,5 promila do nawet 0,8 (Irlandia, Wielka Brytania).

W cywilizowanej Europie zachowano standardy podwyższonego promilażu ze względu na xletnią tradycje picia "szklaneczki" do obiadu;i tylko szklaneczki...Dlatego np.Francja ma przepis upoważniający do wożenia jednorazowego alkotestu w aucie aby uczyć obcokrajowców kultury nienadużycia.Jednak niech to czasami kogoś nie zmyla.......Jeśli jesteś sprawcą wypadku-startujesz jak po spożyciu i żaden państwowy limit ustawodawczy tego nie zmienia.
Co do tekstu o tramwaju/pociągu itd...To weź apg i się Ty akurat nie osmieszaj...Gdy przewertujesz prawo pracy tak dokładnie,zauważysz kilka podpunktów co do używania pojazdu służbowego.Logicznym chyba że państwo samo sobie nie zabierze pojazdu,wystarczy dobrze ustawić na nowo przepisy-i taki pułap dać-aby naprawde dać do zastanowienia czy się opłaca
Gdybym wiedział że zamiast do "przedszkola" na 15l z wszelkimi wygodami i posiłkami o wyznaczonej porze,opieka lekarską,siłownią,czytelnią i internetem;trafiłbym do kamieniołomu o kromce chleba i kubku wody.....Miałbym dylemat czy warto
Temat rzeka-nie warto bić piany
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez Robert 11 Sty 2014, 20:22

apg2312 napisał(a):Oczywiście, możesz napisać, że nie są to kraje cywilizowane, no bo jak można zabronić wypić do obiadu piwa czy jabola (dla mnie każde wino to jabol, tak gwoli wyjaśnienia). Ale jakoś tam się to sprawdza, i nawet polscy kierowcy jadąc przez te kraje wystrzegają się jak ognia czegokolwiek, co zawiera %%.


Nie wiem do czego pijesz. Ale takim pisaniem to ośmieszasz troszkę się.
Oni mają 0. my mamy 0.19 no i co z tego? Nie limit jest problemem ale pijacy za kółkiem.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez CrossFire 11 Sty 2014, 20:38

te Cross. Nie pij tyle i nie graj tyle na peesie bo durne pomysły Ci do głowy przychodzą.


durnie to jedynie się pakuje takich ludzi do czarnego worka :wink: , więc zabieranie aut to nie głupi pomysł, bo zastanowiłby się czy jechać nawalony drugim autem czy nie 8)
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 11 Sty 2014, 20:46

Robert napisał(a):Nie wiem do czego pijesz. Ale takim pisaniem to ośmieszasz troszkę się.
Oni mają 0. my mamy 0.19 no i co z tego? Nie limit jest problemem ale pijacy za kółkiem.

Ja się ośmieszam, czy Ty ?
Problemem jest to, że jakieś 80% polskich kierowców ma w głębokim poważaniu przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terenie Polski.
Wiesz, mieszkam co prawda na Górnym Śląsku, ale często zdarzało mi się bywać w Niemczech. Głownie w okolicy Zgorzelca. I dziwne, że kierowcy, którzy po polskiej stronie potrafili A4 grzać ile fabryka dała, po przekroczeniu granicy w Jędrzychowicach grzecznie jechali 100 czy 120 (taki tam przez długi odcinek jest ograniczenie prędkości po niemieckiej stronie). Podobne zachowania polskich kierowców widziałem zarówno w Niemczech, jak i w Czechach i na Słowacji. Da się ? Da. Ale też polski mandat nie ma porównania do mandatu niemieckiego czy czeskiego.
W sumie masz rację, nie limit jest problemem, tylko to, że polski kierowca ma gdzieś wszelkie zakazy, ograniczenia, limity. Ale w Polsce.

BZIKU napisał(a):Co do tekstu o tramwaju/pociągu itd...To weź apg i się Ty akurat nie osmieszaj...Gdy przewertujesz prawo pracy tak dokładnie,zauważysz kilka podpunktów co do używania pojazdu służbowego.Logicznym chyba że państwo samo sobie nie zabierze pojazdu,wystarczy dobrze ustawić na nowo przepisy-i taki pułap dać-aby naprawde dać do zastanowienia czy się opłaca

Wytłumaczę prostymi słowami - w ten sposób odniosłem się do rzuconej tu przez kogoś propozycji rekwizycji pojazdu za jazdę po spożyciu alkoholu. Więc na razie to nie ja się ośmieszyłem, tylko Ty, nie czytając ze zrozumieniem :P
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 11 Sty 2014, 20:54

Heh,nie mogę sam siebie ośmieszyć skoro chyba pierwszy wspomniałem o zabieraniu aut,sam poczytaj ze zrozumieniem... 8)
A przepisy jasno precyzują n/t korzystania aut służbowych/państwowych i jak to się ma.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez CrossFire 11 Sty 2014, 20:56

Co do tego zabiera aut, to tylko w najwyższej ostateczności, spowodowanie śmiertelnego wypadku itd, a nie, że się miało 1 promil i auto karzą człowiekowi oddawać :P oczywiście do tego by dochodziły jeszcze kary grzywny itd jak już wcześniej pisałem ;) , oczywiście jakby się dłużej zastanowić trzeba by było do tego siąść i ułożyć jakoś sensownie, bo ZABRANIE AUTA prosto brzmi i łatwo, ale za co , jak , dlaczego :P to już inna sprawa.

Wszyscy są chętni zabierać auta, ale pomyślcie, że prowadząc firmę moglibyście stracić swoje auta nie ze swojej winy.
Przykład: Pijany przedstawiciel handlowy TWOJEJ firmy wpada na kontroli drogowej wydmuchu.jąc 1 promil i TWOJE auto przepada na w/w fundusz, bo było narzędziem pracy twojego pracownika i w tym aucie zostało popełnione wykroczenie/przestępstwo. I co wtedy ? :lipa:
otóz to ;)
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez Robert 11 Sty 2014, 21:23

apg2312 napisał(a):Ja się ośmieszam, czy Ty ?

apg2312 napisał(a):W sumie masz rację


:lol: <rotfl>

CrossFire napisał(a):Co do tego zabiera aut, to tylko w najwyższej ostateczności, spowodowanie śmiertelnego wypadku itd

tu się zgadzam.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 11 Sty 2014, 21:40

Co następne,ptaszek ma rację...
Oni mają 0. my mamy 0.19 no i co z tego? Nie limit jest problemem ale pijacy za kółkiem.

dokładnie
A co do tego
I dziwne, że kierowcy, którzy po polskiej stronie potrafili A4 grzać ile fabryka dała, po przekroczeniu granicy w Jędrzychowicach grzecznie jechali 100 czy 120 (taki tam przez długi odcinek jest ograniczenie prędkości po niemieckiej stronie). Podobne zachowania polskich kierowców widziałem zarówno w Niemczech, jak i w Czechach i na Słowacji. Da się ? Da.

zamiast >>polskich<< wkleiłbym inna nację na warunkach obcego państwa
jak i to
tylko to, że polski kierowca ma gdzieś wszelkie zakazy, ograniczenia, limity. Ale w Polsce.

jak i Belg,Holender,Niemiec,Francuz ale w Belgii,Holandii,Niemczech,Francjii
Prosta przyczyna...W obrębie granic terytorialnych swego państwa otrzymujesz mandat kredytowy-z określonym terminem zapłaty.Poza granicami-płacisz odrazu :)
Dziwisz sie że zwalniaja?Skoro większość nawet nie ma ze soba tyle gotówki na opłacenie takiego mandatu..heh
Jednak system odstraszania działa :ok:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 11 Sty 2014, 21:58

Nie tylko to. Pomijając już nawet to, że za granicą nie mandatów kredytowych, to np. Niemczech za niektóre przewinienia mandaty są po prostu sporo wyższe, niż w Polsce.
Tak na szybko znalezione taryfikatory :
Polska
http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/313204,Aktualny-taryfikator-mandatow-20132014-r.html
Niemcy
http://www.berlinczyk.eu/taryfikator-mandatow-w-niemczech-2013-cz-1/
http://www.berlinczyk.eu/taryfikator-mandatow-w-niemczech-2013-cz-2/
http://www.berlinczyk.eu/taryfikator-mandatow-w-niemczech-2013-cz-3/
Czechy
http://www.droginaszostke.pl/wysokosc-mandatow-czechy
Słowacja
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/jedziesz-do-slowacji-%E2%80%93-uwazaj-na-wysokie-mandaty

Wystarczy sobie porównać, szczególnie te z wyższych półek - np. przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w Polsce kosztuje 500 zł i 10 pkt. W Niemczech od 240 do 680 Euro. Słowacja 400-650 Euro. Czechy 5-10 tyś koron. Malutka różnica, nieprawdaż ? :P
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 11 Sty 2014, 22:12

....W większosci krajów powywyżej 50 km/h-prawko won :lol:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez fluid 11 Sty 2014, 22:15

BZIKU napisał(a):....W większosci krajów powywyżej 50 km/h-prawko won :lol:



to by wychodzilo na to ze w zyciu dostajac w sumie 3 mandaty do tej pory 2 razy juz bym nie mial prawka <rotfl>
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 11 Sty 2014, 22:25

Uhm wodzu..prawda :lol:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez kajtekjr 12 Sty 2014, 12:18

apg2312 napisał(a):Oczywiście, możesz napisać, że nie są to kraje cywilizowane, no bo jak można zabronić wypić do obiadu piwa czy jabola (dla mnie każde wino to jabol, tak gwoli wyjaśnienia).

No bo w krajach cywilizowanych - patrz od Odry za zachód się pije alkohol, a od Odry na wschód się chla dopóki nie zobaczysz dna butelki. Smutna prawda.
Teraz, żeby nie było, że jestem jakiś święty i że nie spożywam. Tak spożywam, czasem nawet restart się przyda, ale wtedy TAXI - jak stać Cie na flachę to na TAXI 20 zł się znajdzie albo TUP TUP jak nie daleko.

apg2312 napisał(a):Problemem jest to, że jakieś 80% polskich kierowców ma w głębokim poważaniu przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terenie Polski.

To BZIKU ładnie wyjaśnił, czyli tak samo jak Niemcy w Niemczech, Francuzi we Francji.. DWA SŁOWA: MANDAT KREDYTOWANY

apg2312 napisał(a):Wystarczy sobie porównać, szczególnie te z wyższych półek - np. przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w Polsce kosztuje 500 zł i 10 pkt. W Niemczech od 240 do 680 Euro.

Ten mandat roi na Tobie wrażenie bo przeliczasz go na złotówki i musiałbyś go zapłacić w momencie kontroli.
Porównaj zarobki Niemca i Polaka ;) Średnia płaca w Polsce wg. GUS to trochę ponad 3000 PLN a w Niemczech trochę ponad 3000€. Więc mandat kredytowany 500€ robi na Niemcu takie samo wrażenie jak na Polaku 500 zł w Polsce.

BZIKU napisał(a):....W większosci krajów powywyżej 50 km/h-prawko won

Hm, wg. mnie jest różnica gdzie popełnia się takie wykroczenie.
Bo grzanie autostradą, gdzie są dwa pasy ruchu, a zdarzą się miejsca w Polsce gdzie są 3 pasy w jednym kierunku, oddzielone pasem zieleni i barierą energochłonną i z asfaltem o jakim można pomarzyć na drogach krajowych (DK) nie jest dla mnie karygodne!
Nawet byłbym za zniesieniem ograniczenia prędkości na drogach klasy autostrady, bo tam nikt nie jedzie 140 km/h.
Karygodne jest zapier.dalanie po mieście w biały dzień przy zwiększonym natężeniu ruchu.

fluid napisał(a):to by wychodzilo na to ze w zyciu dostajac w sumie 3 mandaty do tej pory 2 razy juz bym nie mial prawka

Ja raz. A największą głupotą było wypisanie przez straż miejską mandatu na 500 zł za POSTÓJ nie parkowanie na miejscu dla inwalidy. No cóż, kasa miasta pusta. :x
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez jessa 10 Lut 2014, 11:22

Każda metoda jest dobra, byle pijani nie wsiadali za kierownicę
jessa
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 10 Lut 2014, 11:06



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez janverse 10 Lut 2014, 11:44

To nic nie zmieni, tylko nabije kasę cwaniakom [firmom które będą oferować te alkomaty], powinni zabierać auta pijanym i tyle, a nie bawić sie w karanie wszystkich zamiast tylko alkoholowych jednostek.
samochody dostawcze | samochody ciężarowe
Ostatnio edytowany przez janverse, 16 Lut 2014, 13:23, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
janverse
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Lut 2014, 11:42



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości