• Ogłoszenie:

yoyo nowa strona pytanie co do instalacji

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

yoyo nowa strona pytanie co do instalacji

Postprzez Knopers 10 Sie 2007, 16:30

reklama
Zainstalowałem forum phpbb3 na yoyo. Ale co mam tu wpisać? Błagam pomóżcie!
Image
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez darkhijacker 10 Sie 2007, 16:38

To tak w pierwszym polu pisze ze mozesz zostawic je puste, wiec zostaw puste. Port serwera bazy danych tez zostaw puste. Co do reszty, to jak zakladales strone na yoyo to twozyles baze danych MySQL??? Jesli tak to wejdz na yoyo.pl i na swoje konto, tam gdzie bedzie napisane baza danych masz wszystkie informacje dotyczace dalszego wypelnienia pol w instalacji phpbb3. W razie pytan pytaj :D

Autor postu otrzymał pochwałę
darkhijacker
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 17 Paź 2006, 08:50
Pochwały: 2



Postprzez Knopers 10 Sie 2007, 18:19

Teraz próbuje zainstalować phpbb2 i nie wiem co mam tu wpisać :roll:
Image
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez nevesu 10 Sie 2007, 18:46

OMG
Nie baza jakiegos MS tylko mysql
A dane dostałeś od yoyo ...

Autor postu otrzymał pochwałę
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Postprzez Knopers 10 Sie 2007, 19:04

Już poszło, teraz mam coś takiego:
Image
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez Precel 10 Sie 2007, 19:20

OMG sciana sciana
czytac nie umiesz (jezu co za pokolenie sciana )
zobacz czy oba foldery sa usuniete z ftp :idea:
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez mroziu 10 Sie 2007, 19:33

bierzesz Total Comandera, logujesz się na swoje konto i usuwasz oba foldery :?
Jak być mądrym?... Ukrywać swoją głupotę ...
Awatar użytkownika
mroziu
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 16 Maj 2006, 17:21
Miejscowość: Zagłębie
Pochwały: 20



Postprzez darkhijacker 10 Sie 2007, 20:29

Albo mozesz (prostszy sposob) zrobic tak:
1. Otworz moj komputer
2. Jak otworzy ci sie okienko mojego komputer to wpisz tam gdzie jest napis Adres swoj adres strony tylko zamiast http:// wpisz ftp://
3. Teraz zostaniesz poproszony o login i haslo do twojego serwera ftp, oczywiscie wpisz swoj login i haslo :D
4. Gdy polaczysz sie juz ze swoim serwerem znajdz na nim te dwa foldery: install i contrib, gdy juz je znajdziesz to usun.
5. KONIEC

Chyba dokladniej sie nie da... a moze i da :P
darkhijacker
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 17 Paź 2006, 08:50
Pochwały: 2



Postprzez Knopers 10 Sie 2007, 22:18

Jak włączyć aktywację kont przez e-mail bo ja mam tylko
Włącz aktywację kont *Brak *Użytkownik *Admin

Mam phpbb2. A gdzie wkleić Kod walidacyjny który dostałem po zarezerwowaniu domeny.
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez darkhijacker 10 Sie 2007, 22:22

Napewno nie masz tak:
Włącz aktywację kont: Brak E-mail Admin

Gdzie rezerwowales domene?
darkhijacker
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 17 Paź 2006, 08:50
Pochwały: 2



Postprzez Knopers 10 Sie 2007, 22:45

Nie mam do wyboru aktywacji przez e-mail naprawde. Domenę mam xt w yoyo. Jak włączyć SB?
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez darkhijacker 10 Sie 2007, 22:47

To tak w opcjach phpbb2 zaznacz uzytkownik i zobacz czy bedzie przez email rejestracja. A co do domeny w xt to zrob tak:
Jak masz swoja strone to wejdz na jej serwer (ftp), znajdz plik index.php edytuj go (ale do tego najlepiej jak bedziesz mial juz total comandera) Jak juz otworzy ci sie plik index.php to znajdz znacznik <html> (najprostrzym sposobem na to bedzie wcisniece ctrl + f wtedy otworzy ci sie okienko z szukaniem (przeszukaniem tego pliku) i tam wpisz <html> to odrazu ci znajdzie. Jak juz znajdziesz ten znacznik <html> to zrob po nim spacje i wklej to co muszisz do autoryzacji na yoyo. Ten kod co jak zakladasz domene to piszac ci zebys umiesicil go na stronie. Jakbys mial pytania to pisz.
darkhijacker
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 17 Paź 2006, 08:50
Pochwały: 2



Postprzez Knopers 10 Sie 2007, 23:27

A gdzie włączyć SB??
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez Precel 10 Sie 2007, 23:58

Knopers napisał(a):Jak włączyć aktywację kont przez e-mail bo ja mam tylko
Cytat:

dajesz na uzytkownika

A gdzie włączyć SB??

sciagnij moda(shoutbox) i zainstaluj czyste phpbb2 nie ma wgranego shutboxa sam musisz to zrobic

Autor postu otrzymał pochwałę
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Knopers 11 Sie 2007, 11:09

darkhijacker napisał(a):Jak juz otworzy ci sie plik index.php to znajdz znacznik <html> (najprostrzym sposobem na to bedzie wcisniece ctrl + f wtedy otworzy ci sie okienko z szukaniem (przeszukaniem tego pliku) i tam wpisz <html> to odrazu ci znajdzie. Jak juz znajdziesz ten znacznik <html> to zrob po nim spacje i wklej to co muszisz do autoryzacji na yoyo

Nie może znaleźć w indexie "<html>" :roll:
A jak zainstalowałem ShoutBox i wchodze w SB w panelu administratora mam:
Kod: Zaznacz wszystko
phpBB : Critical Error

Could not query shoutbox config information

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'db365161.SHOUTBOX_CONFIG_TABLE' doesn't exist

SELECT * FROM SHOUTBOX_CONFIG_TABLE

Line : 36
File : admin_shoutbox.php

A przy tej domenie o jaki index chodzi?? Z jakiego folderu :roll:
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez Pan W. 11 Sie 2007, 12:05

Knopers napisał(a):Table 'db365161.SHOUTBOX_CONFIG_TABLE' doesn't exist

Wystarczy to przeczytać :?

Wykonałeś zapytania?
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 CPU Cooler: Noctua NH-U12P Mobo: Asus P5Q Pro Ram: 2x2GB A-Data 800 CL4 Extreme Edition GPU: Evga GeForce GTX260 SC 55nm HDD: 2xWD250GB - raid0 Sound Card: Asus Xonar DX Speakers: Logitech X-540 DVD Drive: Pioneer DVR-216 Keyboard: A4-Tech XS Mouse: A4-Tech XL-750BF Case: CoolerMaster Elite 330 PSU: Chieftec 560W LCD: Samsung T190 OS: Win XP Pro (64bit)
Awatar użytkownika
Pan W.
~user
 
Posty: 1852
Dołączenie: 27 Kwi 2006, 16:05
Miejscowość: null
Pochwały: 32



Postprzez Knopers 11 Sie 2007, 14:25

Już znalazłem instrukcje. Robie wg instrukcji i pisze"
zaloguj się jako Admin i uruchom plik: db_install.php

A ja nie widze takiego pliku :wow: Chyba jestem ślepy :wow:
Pisze jeszcze:


lub manualnie wpisz:#
#-----[ SQL ]------------------------------------------
#
CREATE TABLE phpbb_shoutbox (
id int(11) NOT NULL auto_increment,
sb_user_id int(11) NOT NULL,
msg varchar(255) NOT NULL,
timestamp int(10) unsigned NOT NULL,
sb_username varchar(255) NOT NULL,
PRIMARY KEY (id)
);

CREATE TABLE phpbb_shoutbox_config (
config_name varchar(255) NOT NULL,
config_value varchar(255) NOT NULL,
PRIMARY KEY (config_name)
);

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest_view','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete_all','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit_all','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_bbcode','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_smilies','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('links_names','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('make_links','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('count_msg','100');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('delete_days','30');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('text_lenght','500');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('word_lenght','90');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_format','D G:i');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_on','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shoutbox_on','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_width','630');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_height','130');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id','');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id_view','');

Jak mam utworzyć plik php o nazwie db_install ? I do jakiego folderu go później wrzucić??
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez nevesu 11 Sie 2007, 14:43

To z db install odpusc sobie :P
A to wyżej zakodowane to jest zapytanie sql (dodaj przez phpmyadmin)
Kod: Zaznacz wszystko
CREATE TABLE phpbb_shoutbox (
id int(11) NOT NULL auto_increment,
sb_user_id int(11) NOT NULL,
msg varchar(255) NOT NULL,
timestamp int(10) unsigned NOT NULL,
sb_username varchar(255) NOT NULL,
PRIMARY KEY (id)
);

CREATE TABLE phpbb_shoutbox_config (
config_name varchar(255) NOT NULL,
config_value varchar(255) NOT NULL,
PRIMARY KEY (config_name)
);

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest_view','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete_all','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit_all','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit','0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_bbcode','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_smilies','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('links_names','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('make_links','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('count_msg','100');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('delete_days','30');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('text_lenght','500');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('word_lenght','90');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_format','D G:i');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_on','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shoutbox_on','1');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_width','630');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_height','130');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id','');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id_view','');

To dokładnie daj jako zapytanie (:
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Postprzez Knopers 11 Sie 2007, 15:52

nevesu napisał(a):A to wyżej zakodowane to jest zapytanie sql

A jak dokładnie mam to zrobić? Ludzie prosze pomóżcie!!
Awatar użytkownika
Knopers
~user
 
Posty: 273
Dołączenie: 13 Maj 2007, 14:46
Miejscowość: (.:POLSKA:.)
Pochwały: 5



Postprzez nevesu 11 Sie 2007, 15:54

Dodaj je przez phpmyadmin.
Za rasie nie ma sensu prowadzic bo NIC sie nie nauczysz.
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Następna

Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości