• Ogłoszenie:

Słaba jakości wi-fi

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Słaba jakości wi-fi

Postprzez CrossFire 11 Gru 2013, 14:53

reklama
Witam, czym może być to podyktowane, otóż router stoi w jednym z pokojów, a PS4 w drugim oddalone są od siebie z jakieś 30m (dodatkowo dwie ściany i dwoje drzwi) PS4 wcześniej jeszcze było włożone w półkę i jakość Wi-Fi wachała się od 30-40%, kiedy wyciągneliśmy PS4 na wierzch stolika jakość podskoczyła do 60-70%, ale i tak ma swoje wachania, ogólnie najlepszym rozwiązaniem było by pociągnąć kabel, ale jest to trochę drapania i kłucia w ścianach i listawach bo lekki dystans trzeba przejść od routera, więc pytanie jest moje takie czy są jakieś mocniejsze routery w "normalnej" cenie aby wysyłały lepszy/mocniejszy sygnał do PS4 od naszego Pentagram Cerberus P6361 i aby ta jakość było w granicach 100%. :wink:
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Słaba jakości wi-fi

Postprzez adashko 11 Gru 2013, 15:11

CrossFire napisał(a):czy są jakieś mocniejsze routery w "normalnej" cenie aby wysyłały lepszy/mocniejszy sygnał do PS4 od naszego Pentagram Cerberus P6361

Ano, chociażby Cerberus P 6363, ma 2-krotnie szybszy przesył, aczkolwiek...
CrossFire napisał(a):aby ta jakość było w granicach 100%.

Ciężko powiedzieć czy taki wynik da się uzyskać - najlepiej gdybyś zakupił sprzęt w jakimś większym markecie, typu MM, gdzie można go później zwrócić bezproblemowo w ciągu kilku dni.
Chociaż powinna być zauważalna poprawa, ale przezorny zawsze ubezpieczony :wink:

Autor postu otrzymał pochwałę
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Słaba jakości wi-fi

Postprzez P4w3l 11 Gru 2013, 15:33

Mógłbyś też najpierw spróbować z wymianą anteny w ruterze na mocniejszą. Z tego co wiem ten model rutera ma odkręcaną antenę z RP-SMA, chyba męska końcówka na routerze, żeńska anteny. Jeżeli masz antenkę z rutera oryginalną to ma ona 5dbi, Na allegro mocniejsza antena Pentagram 12dbi, model [P 6901-3] - http://allegro.pl/antena-wi-fi-dookolna-pentagram-12dbi-2000m-nowa-i3742291251.html. Przed zakupem upewnij się co do zgodności złącz w ruterze i na antenie, ale powinno być ok raczej. Niekiedy taka mocniejsza antena może nie pomóc, zależy jakie masz tam ściany... Można wybrać jakąś mocarną antenę zewnętrzną z RP-SMA, ale będzie kierunkowa (np. antena panelowa), jednak jak ustawisz dobrze w środku są zawsze szanse na dobry sygnał. Nie wiem, czy przy ścianach będzie 100%, raczej wątpię.
Zmiana rutera na lepszy też by pomogła raczej, najlepiej z dwoma mocnymi antenami o większym zysku/wysyłce (jedna odbiera, druga wysyła, z tego co pamiętam ;D) i sam ruter też żeby miał większą moc nadawczą. Niektóre TP-Linki np. mogły by się przydać. W tej chwili nie mam czasu już szukać modeli.

Autor postu otrzymał pochwałę
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Słaba jakości wi-fi

Postprzez CrossFire 11 Gru 2013, 16:38

no wiesz adashko, jeśli to był skok w graniach 80-90% to spoko ;) mi by to odpowiadało, ale jeśli ten 6363 ma x2 większy sygnał no to chyba powinno działać to elegancko :>
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Słaba jakości wi-fi

Postprzez Mike 18 Gru 2013, 12:24

Sygnał na Cerberus P 6363 na pewno nie będzie 2x większy (podniesie się może o 20%).
Myślę, że na początek warto spróbować mocniejszej anteny (chociaż, tu także cudów nie będzie).

Pokombinuj z ustawieniem samego routera - może jest on schowany w jakiejś szafce, zabudowany gdzieś (takie pozycjonowanie tez nie sprzyja zasięgowi).

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Słaba jakości wi-fi

Postprzez XMan 1 18 Gru 2013, 18:55

Witam, czym może być to podyktowane, otóż router stoi w jednym z pokojów, a PS4 w drugim oddalone są od siebie z jakieś 30m (dodatkowo dwie ściany i dwoje drzwi) PS4 wcześniej jeszcze było włożone w półkę i jakość Wi-Fi wachała się od 30-40%, kiedy wyciągneliśmy PS4 na wierzch stolika jakość podskoczyła do 60-70%, ale i tak ma swoje wachania, ogólnie najlepszym rozwiązaniem było by pociągnąć kabel, ale jest to trochę drapania i kłucia w ścianach i listawach bo lekki dystans trzeba przejść od routera

30-ści metrów to jest strasznie dużo.
Wierć w ścianach, wiertarka i kilka milimetrów (nie będzie nic widać), do tego musi być dobry kabel a nie chińszczyzna.
Oprócz tego zainstaluj zewnętrzną antenę z dużo większym wzmocnieniem:
http://www.ceneo.pl/12336524
Zysk energetyczny 24 dBi

http://www.dipol.com.pl/antena_panelowa_5g-23d_technologic_5ghz_23db_A73502.htm
Wzmocnienie - 23dBi

Taką posiadam i po kilku reklamacjach dostawca internetu wymienił mi ją za free, od tamtej pory wszystko śmiga jak należy :)
Jest jeszcze wiele innych, odpowiednich do Ciebie...

Autor postu otrzymał pochwałę
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Słaba jakości wi-fi

Postprzez P4w3l 19 Gru 2013, 04:06

Jak już będziesz brał antenę, to zwróć uwagę żeby była na 2.4 GHz, PS4 chyba nie ma możliwości łączenia się w 5GHz. Takie mocne panele w domu to może i za dużo - szkodliwość itp. Nie wiem, czy nie stykła by markowa dookólna antena 12dbi, ale kierunkowy panel dobrze ustawiony ma szanse chyba na lepszy sygnał, tyle że te dwie ściany... Może daj antenę taką za okno w pokoju, w którym jest PS4, a odpowiednio długi kabel od niej do pokoju z ruterem, na zewnątrz kabel jakoś tam można powiesić :)
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Słaba jakości wi-fi

Postprzez CrossFire 20 Gru 2013, 19:36

dobra panowie puściłem RJtkę zwykłą w MM kupiłem kabel 30metrów wszystko zrobiłem połączyłem PSN jak i reszta widać, że śmiga szybciej jak i pobieranie się czegoś, ale jedyny problem jaki teraz mam, że podczas pobierania np teraz Killzone'a Shadow Fall 40gb co jakiś czas przerywa mi pobieranie i trzeba wcisnąć aby zaczął znów pobierać co jest strasznie męczące ... co najlepsze nie rozłącza mi PSN ani nic tylko przerywa tak jakby pobieranie na chwile o_0 dziwna sprawa - wina SONY i PSN czy wina kabla ?

Kabel to 30metrowy w MM HAMY :P innego imo nie było, a na metry już dawno nie sprzedają (sprawdzałem też w kilku sklepach) ale też lipa z kupnem na metry, więc wziąłem taki...

Dodano 20.12.2013 19:15:35:
EDIT :

chyba doszlismy do problemu... końcówka która jest włożona do PS4 nie łapie na stykach... o_0 i po prostu na chwile się poluzuje i wyłącza neta... o_0 i wraca do normy (włożyliśmy karteczkę papieru pod to i jakoś mocniej trzyma) ale kij wie tak naprawdę ;/
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Słaba jakości wi-fi

Postprzez adashko 21 Gru 2013, 00:18

CrossFire napisał(a):a na metry już dawno nie sprzedają (sprawdzałem też w kilku sklepach) ale też lipa z kupnem na metry, więc wziąłem taki...
Hurtownia elektryczna/elektrotechniczna :wink:

Ten Hamy pewnie kiepsko zaciśnięty i stąd problem.
Poszukaj sobie przez google jakiejś hurtowni w swojej okolicy, tam Ci majster utnie ile trza, zaciśnie porządnie i jeszcze sprawdzi :wink:
A jak kupowałeś w MM to można zrobić zwrot jak nie wywaliłeś opakowania.
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Słaba jakości wi-fi

Postprzez CrossFire 21 Gru 2013, 12:26

Trochę zgłupiałem Panowie i już sam nie wiem, po rozmowie z Mikouajem, nie ma sensu ciągnąć 30metrów kabla bo jest to za duża odległość ... routera też nie mam możliwości przeniesienia i jest to po prostu żle usytuowane wszystko w domu (to ja wiem), nie zmienia to faktu, że muszę coś zrobić, żeby było choć lepiej i po dłuższym namyślę chyba NAJLEPSZĄ opcją będzie po prostu wymienienie tego SŁABEGO routera P6361 na PENTAGRAM P 6363 Cerberus DSL Wi-Fi 11n 300Mbps i jeśli choć trochę
Sygnał na Cerberus P 6363 na pewno nie będzie 2x większy (podniesie się może o 20%).
prawda ? ? ?

Po prostu doszlismy do wniosku, że na "większe" ściagania będę nosił PS4 do pokoju i podłączał 1m kablem do routera, gdzie będzie zapierdzielało aż miło, a tak to poprawie chociaż sobie 6363 trochę jakość Wi-Fi od tego co mam teraz .
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Słaba jakości wi-fi

Postprzez P4w3l 21 Gru 2013, 14:15

Inna opcja, i chyba najlepsza - zawsze też możesz kupić wzmacniacz (repeater) WiFi i zapodać go np. w pokoju pomiędzy ruterem a Playstation. Lepiej brać firmówkę jak coś. Dopiero teraz przypomniało mi się o repeaterach, heh.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=wzmacniacz+wifi

Strat na kablu przy takiej odległości nie może być, więc chyba serio coś z wtyczką, lub złym jej zaciśnięciem. Jeżeli już puściłeś kabel i masz na niego miejsce, to nie wiem, czy jednak nie lepiej spróbować z innym kablem, dobrze zaciśniętym przez majstra itp.

Ruter możesz brać, czemu niby nie, ale lepiej właśnie w jakimś sklepie, w którym można go oddać, gdyby sygnał nie wzrósł. A raczej mam wątpliwości, czy zasięg wzrośnie o tyle, żeby było warto kupować ruter, chyba żebyś dołożył do niego mocną antenę.
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Słaba jakości wi-fi

Postprzez XMan 1 21 Gru 2013, 15:34

30-ści metrów kabla może jeszcze być ale tu musi być dobra jakość nie Made in China.
Wiadomo że czym mniej tym lepiej...

Zobacz jeszcze ten poradnik:
http://www.hotfix.pl/zmniejszanie-pingu-w-grze-optymalizacja-lacza-a153.htm
Klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na zasadzie Ogranicz rezerwowalną przepustowość.

W oknie właściwości będą widoczne trzy opcje Nie skonfigurowano, Włączone oraz Wyłączone. Zaznaczamy opcje Włączone, po czym w polu >Limit przepustowości (%) wpisujemy wartość 0, podobnie jak na poniższym zrzucie. Po zmodyfikowaniu ustawień wybieramy Zastosuj i potwierdzamy OK.

W razie problemów z niektórymi programami ustawiasz wartość 10.
Wartość domyślna na każdym systemie to 20.

Nie odnosi się tyko do zmniejszenia pingu w grze - odnosi się również do optymalizacji łącza.
Zawsze to stosuję i u mnie dużo pomaga.
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Słaba jakości wi-fi

Postprzez CrossFire 21 Gru 2013, 19:08

Dobrze, panowie więcej już z dziewczyną nie chce mi się bawić, przestawiliśmy trochę nowy router (ten TP-LINK) dokupiliśmy dwie anteny na kablu którę postawiliśmy bliżej drzwi i aby były bardziej po lini prostej do drugiego pokoju (PS4) i zwrosła jakość o jakies 20-25% sygnału, do tego ogólnie jakość internetu odbieranego przez Wi-Fi w telefonach i tabletach się poprawiła (YT itd wszystko ładnie się bufforuje) więc jest postęp.

Może i była to wina kabla, ale nie chce bądz co bądz pakować się w kolejny kabel 20m, na którego wybule kolejne zygmunty ;/ (MM nie przyjeło mi tego kabla zwrot nie wchodzi w grę), więc pisze, na większe pobieranie typu 40-50gb na PS4 będę przenosił konsole do pokoju i podpinał ją 1m rjtką ;) i będzie leciało jak burza.

P.S. pomyślę jeszcze o tym repeaterze, ale nie wiem, chyba, że będę miał możliwość przetestowania tego i zwrócenia spowrotem. :roll:
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Słaba jakości wi-fi

Postprzez BZIKU 22 Gru 2013, 12:39

Hej SLi ;) Pomyśl jeszcze zanim zakupisz repatery....Masz w domu instalacje elektryczną...może net po gniazdku?Żadnego kucia,kilometrów kabli i podobnych spraw.Power line załatwi sprawe,informacji w sieci mnóstwo....pzdr http://m.komputerswiat.pl/testy/sprzet/rutery/2012/01/internet-z-gniazdka-porownanie-6-adapterow-powerline.aspx

Autor postu otrzymał pochwałę
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Słaba jakości wi-fi

Postprzez CrossFire 22 Gru 2013, 20:05

Hey BZIKU, mam Vectre (kablowy) net leci z modemu do routera i od routera Wi-Fi na reszte, do tego budownictwo jest hmm nowe, może ma te 25lat (wieżowiec) więc instalacja czy ściany to nie stare budownictwo, ale drogę jaką musi pokonać Wi-Fi to masakrator i to jedyny problem :(

na razie jest dobrze jak jest, a napewno LEPIEJ jak było, ale dzięki BZIKU za radę ;) w przyszłość będę pamiętał jeśli coś się zmieni w tym temacie 8)
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości