• Ogłoszenie:

optymalizacja ustawień windowsa xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

optymalizacja ustawień windowsa xp

Postprzez DeadOrAlive 29 Gru 2006, 05:48

reklama
MISTEJK napisał(a):Zanim wykonamy defragmentacje:

wyłączamy plik wymiany (ustawiamy bez) i robimy defragmentację w trybie awaryjnym

MISTEJK napisał(a):ccleaner

szczerze odradzam uzywania tego typu automatów, pliki tymczasowe bezpieczniej usunąć samemu, pozostawiając katalogi i pliki z bieżącą datą i z dnia poprzedniego

Natomiast polecam program jv16PT do czyszczenia rejestru (własnoręcznie w zasadzie niewykonalne), a własnie "puchnący rejestr" znacznie obniża wydajność systemu.

Następna sprawa to odpowiednie ustawienie wielkości pliku wymiany, zasadą jest ustawienie wielkości odpowiedającej 1.5xilośc posiadanej pamięci ram, przy czym wartość początkową i końcową ustawiamy na takich samych wartościach.
Oczywiście zasada 1.5x ilość ram dotyczy wartości do 1GB ramu, powyżej tej wielkości ustawiamy 1GB.

Następna sprawa zbędne usługi, tu trzeba uważać, ale jedną możemy smiało wyłączyć (a ma dość duzy wpływ na szybkość działania systemu) Usługa Indeksowania Plików -> właściwości -> wyłącz (zatrzymaj).

Kolejna sprawa: jesli posiadamy nagrywarkę CD/DVD, wchodzimy we właściwości napędu -> zakładka nagrywanie i odznaczamy przy "włącz nagrywanie na tym dysku". Opcja ta jest potrzebna tylko jesli chcemy nagrywać pliki z poziomu systemu, natomiast jeśli uzywamy zewnętrznego programu do wypalania płyt, spokojnie możemy to odznaczyć co ma wpływ (korzystny) na proces nagrywania płyt.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Postprzez Konr@d 26 Sty 2007, 00:41

Mam problem z programem Jv16 PowerTools 2006 PL gdy zacznę czyszczenie to chwilę działa normalnie a potem się zawiesza i jest brak odpowiedz
d[^_^]b
Registered Ubuntu user number # 10521
Awatar użytkownika
Konr@d
~user
 
Posty: 477
Dołączenie: 03 Mar 2006, 22:20
Pochwały: 16



Postprzez darkhijacker 07 Lut 2007, 15:59

Mam pytanie dotyczące punktu 1. Wyłączyłem nie potrzebne aplikacje i teraz przy każdym starcie kompa pokazuje mi się coś takiego Image
Co mam z tym zrobić??
darkhijacker
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 17 Paź 2006, 08:50
Pochwały: 2



Postprzez DeadOrAlive 07 Lut 2007, 16:22

darkhijacker napisał(a):Co mam z tym zrobić??

zaznacz opcję "nie pokazuj tego komunikatu...." i daj OK.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Lut 2007, 16:27

darkhijacker napisał(a):Mam pytanie dotyczące punktu 1. Wyłączyłem nie potrzebne aplikacje i teraz przy każdym starcie kompa pokazuje mi się coś takiego

I będzie się tak pojawiać!!! Po co grzebać w czymś, czego się nie zna? Wystarczy że zaznaczysz aby nie pokazywał więcej tej opcji.

PS. Moja dobra rada!!! Uważajcie na to, co robicie, gdyż można nieźle namieszać sobie w systemie...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez darkhijacker 07 Lut 2007, 16:38

zaznaczałem to opcje a i tak się pokazywało...
darkhijacker
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 17 Paź 2006, 08:50
Pochwały: 2



Postprzez kaka22 12 Kwi 2007, 20:23

a czy bezpieczne jest usuwanie tych wszystkich plików dll z pkt 5 ?
śmierć to dopiero początek
Awatar użytkownika
kaka22
 
Posty: 227
Dołączenie: 16 Sty 2007, 19:17
Miejscowość: stąd




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości